technická pomoc – D10

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem technická pomoc – D10

V neděli před půl desátou jsme byli s CAS 20, profesionálními hasiči ze Staré Boleslavi a Prahy povoláni k požáru osobního automobilu na dálnici D10.

Vozidlo s čtyřčlennou rodinou mělo technickou závadu na přeplňování motoru (turbodmychadlo). Řidič zastavil na 12. kilometru kvůli podezření na požár. Po příjezdu obě jednotky zajistily ustavením techniky tzv. krytí místa zásahu, zkontrolovaly vozidlo termokamerou a provedly protipožární opatření. HZS Praha byla odeslána na svoji základnu.

Dětem byla předána plyšová hračka pro zmírnění stresu z prožité nestandardní situace a ve vytopené kabině Tatry se jim věnoval strojník, shodou okolností instruktor preventivně výchovné činnosti Hasík.cz (práce s dětmi).

Řidič vozu si zajistil povolání asistenční služby a obě jednotky se vrátily na své základny.