Dětský den – školka v Riegerově ulici

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dětský den – školka v Riegerově ulici

Jako další akce sobotního dne byla domluvena praktická ukázka naší činnosti na dětském dnu v Mateřské škole v Riegerově ulici v Brandýse nad Labem.
Mezi početnou skupinu dětí a jejich rodičů přijeli v 15:30 hod. 3 členové Jednotky SDH a 2 členky ženského družstva SDH s vozidlem RZA Santana PS10. V cca 40 minutovém programu jsme předvedli použití hydraulického vyprošťovacího zařízení (rozpínák a nůžky), které se používá především u dopravních nehod. Dále následoval stručný popis výstroje hasiče a naši ukázku jsme zakončili hašením simulovaného požáru v kuchyni (oleje v pánvičce na vaření). K likvidaci požáru jsme použili nejprve hasicí sperej Pyrocool a následně přenosný hasicí přístroj CO2 (tzv. sněhový). Jelikož byl prostor ukázek ozvučen, pozorní diváci měli možnost v průběhu celého programu poslouchat odborný výklad jednoho z nás.
Za provedené ukázky jsme byly od organizátorů odměněni, za což ještě jednou děkujeme.
Kuriozitou v našem programu bylo „odběhnutí“ jednoho hasiče do hasičárny k výjezdu na požár panelového domu v Čelákovicích.