Nové pagery

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nové pagery

Od 16. prosince 2013 naše jednotka používá k vyhlašování poplachu již třetí generaci pagerového systému. Tentokrát se jedná o velice kvalitní pagery Swissphone DE915. Nahradily pagery Jablotron PG-2R, které jednotka používala 12 let.

Pagerový systém má pro jednotku naší kategorie 2 základní výhody:

1) Informuje všechny členy ve stejný okamžik (na rozdíl od SMS z Kanga+).

2) Umožňuje na svolávacím zařízení (modul Kanga+) nastavit prioritní tisk příkazu k výjezdu. Díky tomu se příkaz stihne vytisknout dříve než se první hasič dostaví do zbrojnice.

Nejnovější systém je navíc přizpůsoben pro automatické vyhlašování poplachu kódem selektivní volby (což je způsob signalizace po kmitočtu – jakýsi datový kód odeslaný prostřednictvím analogové rádiové sítě provozované HZS SčK) z operačního střediska. Díky tomu je původní způsob aktivace pagerů pomocí SMS „zálohován“ ještě tímto způsobem.

Pokud by jste k této problematice chtěli od nás více podrobností, oslovte nás prosím emailem na info@sdhbrandysnl.cz

Nový pager

Swissphone