požár – zemědělský objekt – Ovčáry

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem požár – zemědělský objekt – Ovčáry

Po půl druhé hodině ranní jsme vyjížděli k požáru stodoly v Ovčárech. Vznítila se uskladněná sláma v půdních prostorech. Naštěstí se pořár nerozšířil na celý objekt a nebylo nutné evakuovat veškeré zvířectvo. Při pohledu na několikasetkilová prasata jsme byli rádi, že mohou zůstat tam, kde jsou. Chytání králíků bylo o mnoho jednodušší 🙂 Vzhledem k okolnostem, ale nebylo možné na vyklízení hořící slámy použít mechanizaci a musela se vyházet z půdy ručně. Takže za použití dýchací techniky jsme si vyzkoušeli jak vypadá práce v pekle 🙂 Protože každé nabrání slámy kopáčem znamenalo přísun kyslíku a prudké vzplanutí nabraného materiálu a z toho patřičné teplo … Mnoho jednotek se na místě vystřídalo než bylo vše dohašeno … Domů jsme se vrátili kolem druhé hodiny odpolední a to tři naše členy bylo nutné u požáru vystřídat před pátou hodinou ranní, protože se od rána účastnili hasičské soutěže v Letňanech, ale ani brzké vstávání, ani únava z náročného zásahu nebyla na jejich závodním výkonu znát …