požár – hala – Čelákovice

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem požár – hala – Čelákovice

Zhruba v půl šesté ráno jsme byli vysláni k požáru staré výrobní haly v Čelákovicích. Už při výjezdu ze vrat hasičárny jsme viděli mohutný sloup kouře a bylo nám jasné, že to nebude úplně klidné ráno. Nakonec to nebylo tak dramatické, ale spíše vysilující. Jednalo se o požár již nepoužívané haly. V době našeho příjezdu byla požárem silně zasažena střešní konstrukce. Pomocí žebříků jsme se dostali na střechu a začali s hašením. Nestabilní střešní konstrukce, nutnost použití dýchací techniky a sílící sluneční paprsky nám práci neusnadňovali. Spolu s HZS Stará Boleslav a SDH Čelákovice se nám plameny podařilo brzy dostat pod kontrolu, ale dohašování skrytých ohnisek a rozebírání střešních konstrukcí skončilo až odpoledne a zpět na základnu jsme se vrátili až před pátou hodinou odpolední.