technická pomoc – odstranění nebezpečných stavů

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem technická pomoc – odstranění nebezpečných stavů

Na meteorology se lidé dívají většinou skrz prsty, protože jim vyčítají velkou nepřesnost jejich předpovědí. Kdyby se to týkalo i jejich poslední výstrahy, týkající se nebezpečného větru, asi by se nikdo nezlobil. Bohužel se předpověď vyplnila a hasiči, a nejen oni, měli plné ruce práce. Pro nás to začalo v půl deváté ráno, kdy jsme vyjeli k první události. A skončilo před jedenáctou v noci, kdy jsme se vrátili zpět do hasičárny a začali kontrolovat a připravovat všechno použité náčiní a techniku, aby byla připravená na další zásah. Za tu dobu jsme zasahovali při cca 20 událostech nejen v našem městě, ale i v nejbližším okolí. Převážně se jednalo o popadané stromy nebo jejich části. Stromy částečně vyvrácené a hrozící pádem nebo poškozené střešní kritiny, ať už panelových nebo rodinných domů.

PS. Velké poděkování patří našim spoluobčanům, kteří se o nás během dne „starali“. Když nás někdo viděl venku pracovat a přinesl třeba teplý čaj na zahřátí, tak to velmi potěší. A zvláštní cenu si zaslouží jedna paní/slečna, která nám večer donesla dokonce večeři. To jsme ještě doopravdy nezažili, děkujeme.