Zásahy 2017

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zásahy 2017

Již několik let vyjíždíme k více než stu událostí ročně a výjimkou nebyl ani uplynulý rok, kdy jednotka zaznamenala 142 výjezdů. Pro zajímavost, jde o stejný počet jako v roce 2016. Z hlediska druhu mimořádných událostí jednotka zasahovala u 47 dopravních nehod, podílela se na hašení 40 požárů, a ve 44 případech poskytovala technickou pomoc. Konečný součet pak dotvářejí ostatní výjezdy, v šesti případech šlo o planý poplach.

Co do počtu výjezdů, ale i náročnosti zásahů, drží primát poslední neděle měsíce října, kdy se nad republikou prohnala bouře Herwart provázená silným větrem. Naše jednotka zasahovala v tento den u 21 událostí, z nichž převažovaly poškozené střechy, stromy spadlé na komunikace nebo stromy vyvrácené, které ohrožovaly rodinné domy či jiné objekty. Likvidace následků této živelní pohromy byla velmi tvrdou prověrkou fyzické připravenosti a psychické odolnosti všech zasahujících členů jednotky. Pokud k výše uvedenému přičteme účast na hašení požáru motorestu Čtyři kameny dne 18. listopadu, a na likvidaci požáru skladových hal v Praze-Vinoři dne 6. prosince, pak z hlediska nejen náročnosti, ale i počtu výjezdů (52), se členové jednotky nejvíce “zapotili” v posledním čtvrtletí loňského roku.