Návštěva německých kolegů

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva německých kolegů

Na podzim loňského roku Sbor dobrovolných hasičů Brandýs nad Labem navštívila delegace dobrovolných hasičů z bavorského města Coburg. Kontakty s německými kolegy jsme navázali v roce 2017 díky působení našich členů, manželů Dvořákových, v tomto městě a coburgském hasičském sboru.

Reciproční návštěvu jsme uskutečnili v posledním říjnovém víkendu. V rámci pracovního pobytu jsme měli možnost se detailně seznámit zejména s posláním, organizací, úkoly a činností zásahové jednotky, včetně jejího technického a logistického zabezpečení. V průběhu návštěvy nás přijal místostarosta města Coburg, kterému jsme předali medaili ke 100. výročí vzniku Československa. Na shromáždění sborů dobrovolných hasičů coburského regionu jsme pak německé kolegy seznámili se systémem zabezpečení požární ochrany v České republice.