Maxíkův pohár míří mimo okres

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Maxíkův pohár míří mimo okres

V sobotu 24. září se na sokolském hřišti uskutečnil další ročník soutěže dětských družstev sborů dobrovolných hasičů v požárním útoku „Maxíkův pohár“. Pořadatelem akce, která se letos konala po dvouleté, covidovými restrikcemi vynucené, odmlce, byl Sbor dobrovolných hasičů Brandýs nad Labem.

I přes podzimní tóny počasí posledních zářijových dní prozářili sobotní den sluneční paprsky, které tak přispěly ke skvělé atmosféře soutěžního dopoledne. Možná i díky vydařenému počasí jsme se těšili hojné účasti soutěžících. Do závodu nastoupilo celkem 23 družstev. Třináct z nich v kategorii mladších žáků a dalších deset v kategorii starších žáků.

Kategorii mladších žáků ovládl s časem 28,84s tým SDH Doubravička. Brandýští mladší žáci pak obsadili s časem 44,16 s šesté místo. Družstvo Doubravičky, které bylo složeno ze samých dívek, svůj triumf zopakovalo i v druhé soutěžní kategorii, kde zvítězilo s časem 25,67 s. Brandýští starší v čase 34,58 s skončili přesně uprostřed soutěžního pole.

Dosažené časy a výsledky nejsou až tak podstatné. Naše hlavní radost spočívá ve zjištění, že i přes takřka dvouletý útlum činnosti dětských kolektivů se všem sborům v našem okolí podařilo obnovit činnost a vést tak děti ke sportu a pokračovat ve výchově svých nástupců.

Matyáš Binter

SDH Brandýs nad Labem