Technická pomoc – koně – Křenek

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Technická pomoc – koně – Křenek

Celkem 7 jednotek hasičů, řídící důstojník a ředitel územního odboru Mladá Boleslav zasahovali v pondělí 14. prosince v podvečerních hodinách u odchytu osmičlenného stáda koní blízko Staré Boleslavi.

Výjezd hasičů byl vyžádán od Policie ČR krátce před 17. hodinou. Jednalo se o útěk stáda, které ohrožovalo železniční a silniční dopravu. Po zajištění stáda Policií ČR a ošetřovatelkou, se však 4 klisny v důsledku projíždějícího vlaku splašily, vymkly kontrole a při útěku poškodily osobní vozidlo. Ve vozidle nebyl nikdo zraněn.

Operační středisko na místo vyslalo jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů ze Staré Boleslavi. Po příjezdu zajistili místo střetu a ve spolupráci s Policií ČR automobil přemístili z lesní cesty k asfaltové vozovce. Následně probíhalo pátrání po 4 koních na rozsáhlém území mezi obcemi Křenek, Borek a rychlíkovou železniční tratí. Vzhledem k tomu byli na místo povoláni také profesionální hasiči ze stanice Mladá Boleslav se speciální terénní čtyřkolkou a dobrovolní hasiči ze Sudova Hlavna, Brandýsa nad Labem, Lhoty a Křenku.

Na žádost velitele zásahu byla v inkriminovaném úseku snížena rychlost vlaků a zakázáno jejich „houkání“. Vzhledem k potencionálnímu ohrožení bylo zvažováno povolání policejního vrtulníku s termovizí. Po vyloučení samovolného návratu koní do místa, odkud utekli, byl po téměř tří hodinovém pátrání zbytek stáda nalezen pomocí termokamery ze vzdálenosti přibližně 400 metrů u výběhu jiných koní v katastru obce Křenek.

Koně byli následně předáni ošetřovatelkám, které je na tomto místě zabezpečily proti dalšímu útěku a do místa jejich ustájení je odvedou následující den za světla.

 

Koně01Koně02Koně03