Nový zásahový automobil Mercedes-Benz Sprinter

Dne 2. prosince jednotka našeho sboru obdržela předčasně nádherný vánoční dárek. V areálu brandýského zámku předal starosta města Ing. Vlastimil Picek klíče od nového dopravního automobilu veliteli jednotky a sboru Jaroslavu Duškovi.

Dopravní automobil DA – L1Z na podvozku Mercedes Benz může přepravovat až 20 cestujících. Je prioritně předurčen pro: – evakuaci osob v případě vzniku mimořádných událostí (dopravní nehody s větším počtem zraněných osob, povodně, požáry v průmyslových podnicích, ) spojených s nutností této evakuace, – poskytování humanitární pomoci obyvatelstvu postižených území (např. dovoz potravin, vody, hygienických potřeb, úklidových prostředků), – dopravu většího počtu členů jednotky případně dalších záchranářů na místo mimořádné události, – logistické zabezpečení zasahujících záchranářů.

Na základě výběrového řízení vozidlo dodal autorizovaný prodejce Mercedes Hofman & Žižák, s.r.o. Nástavbu zhotovila firma KHMC, s.r.o., Opava. Náklady na pořízení automobilu činily 1 950 000,- Kč. Na jejich úhradě se podílely Nadace Agrofert částkou 473 000,- Kč a Středočeský kraj částkou 245 000,- Kč. Zbytek ceny uhradilo Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav z prostředků získaných odprodejem zastaralé zásahové techniky jednotky.

Děkujeme nejen výše jmenovaným, ale i všem členům sboru, kteří se na realizaci tohoto projektu podíleli.