požár – průmyslové objekty – Praha Vinoř

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem požár – průmyslové objekty – Praha Vinoř

Pár minut po poledni jsme byli vysláni k požáru haly v Praze Vinoři. Část jednotky tou dobou mířila na výcvik zachraňování osob ze zamrzlých vodních ploch, takže místo studené vody si dopřáli teplý oheň 🙂 A že si ho užijí dosytosti nám bylo jasné už na Vrábí, kde jsme poprvé zahlédli kouř stoupající z hořící haly. Ihned po příjezdu jsme se v dýchací technice dostali na střechu a sanžili se zabránit rozšíření požáru na další část objektu. Z objektu se ozývali výbuchy, takže bylo zapotřebí zvýšené opatrnosti. Nikdo přesně nevěděl co uvnitř hoří. I přes problémy se zásobováním požářiště vodou se díky množství nasazené techniky a použití pěny podařilo oheň celkem rychle dostat pod kontrolu. Následné dohašování trvalo až do večerních hodin. Naše jednotka však byla už kolem čtvrté hodiny odpolední poslána zpět na základnu. Ale úklid techniky a přírava pro další výjezd trvala ještě několik dalších hodin. Umýt věci od pěnidla nejde vždy úplně snadno 🙁

Pár fotek ze zásahu je k vidění na serveru pozary.cz