Naše činnost v roce 2016

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Naše činnost v roce 2016

V Jídelně Popelka se 21. ledna 2017 uskutečnila valná hromada našeho sboru. Jednání se zúčastnili místostarosta města Ing. Jiří Vojta, zástupci sborů dobrovolných hasičů okolních obcí, rychtáři obcí baráčníků z Brandýsa nad Labem a Vrábí, a další hosté.

Hlavní pozornost byla zaměřena na vyhodnocení naší činnosti v loňském roce, který určitě můžeme hodnotit jako nejen náročný, ale i velmi zdařilý. Výjezdová jednotka zaznamenala největší počet výjezdů ve své historii. V loňském roce byla vyslána ke 142 mimořádným událostem, což bylo o sedm více, než v roce 2015. Podařilo se nám zkvalitnit technické zázemí pro zvýšení její akceschopnosti. Díky dotacím, pomoci města a Středočeského kraje a podpoře sponzorů jsme, kromě jiného, do užívání získali nový dopravní automobil, k posílení akceschopnosti jednotky výrazně přispěla modernizace svolávacího zařízení. Jednou z hlavních priorit sboru byla preventivně výchovná činnost zaměřená na žáky základních škol. V rámci preventivně výchovného programu „Hasík.CZ“ naši instruktoři navštívili osm základních škol ve městě a okolních obcích, což představovalo v souhrnu 20 druhých a 15 šestých tříd a více než 1800 žáků. V realizaci tohoto projektu se dlouhodobě řadíme mezi nejúspěšnější sbory dobrovolných hasičů nejen v kraji, ale i v rámci celé České republiky.

Celá zpráva o činnosti za rok 2016