Den bezpečnosti

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den bezpečnosti

Na středu 18. dubna jsme měli bohatý program. Po ranním výjezdu dvou našich cisteren do obce Lhota jsme s RZA jeli na Den bezpečnosti, který v kasárnách ve Staré Boleslavi, již po páté pořádala Armáda ČR.

Naše vozidlo zde 3 hodiny provádělo statickou ukázku výbavy a v 11:30 hod. jsme se aktivně zapojili do simulované dopravní nehody autobusu a Škody Kodiaq. Naším úkolem bylo velení celému zásahu (jehož součástí bylo také třídící stanoviště ZZS), záchrana cestující a následné vyproštění „mrtvé“ řidičky. Kolegům z vojenské hasičské jednotky jsme pomohli s transportem několika zraněných z autobusu.

Důležitým poznatkem pro nás je ověření, že starší hydraulické vyprošťovací zařízení Narimex si stále ještě dokáže „poradit“ s nejmodernějšími vozidly.