Navštívili nás chorvatští hasiči

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Navštívili nás chorvatští hasiči

V rámci pobytu v České republice navštívila náš sbor delegace dobrovolných hasičů z chorvatského města Podgora. V průběhu návštěvy, která se uskutečnila v sobotu 12. ledna, jsme chorvatským kolegům objasnili poslání sboru a seznámili je s úkoly, činností, technickým vybavením a logistickým zázemím jeho jednotky. Městečko Podgora se v letních měsících těší velké oblibě českých turistů. V posledních desetiletích se z malé vesničky přeměnilo na velmi vyhledávané přímořské letovisko na Makarské riviéře. Hlavním úkolem zdejší jednotky dobrovolných hasičů je především hašení požárů porostů, které jsou v letních měsících v tomto regionu poměrně časté. Každoročně v období od června do září vyjíždí v průměru ke 30 až 40 zásahům. Jednotka rovněž zasahuje u dopravních nehod a podílí se na technických zásazích.

Při výměně poznatků a zkušeností jsme se shodli, že charakter činnosti, systém odborné přípravy a logistického zabezpečení jednotek sborů dobrovolných hasičů je v obou zemích velmi podobný.