Výroční valná hromada

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výroční valná hromada

V Jídelně Popelka se 19. ledna uskutečnila valná hromada našeho sboru. Jednání se zúčastnili místostarosta města Hynek Homolka , starostka Okresního sdružení hasičů Praha-východ Markéta Hrušková, zástupci sborů dobrovolných hasičů a další hosté.

Hlavní pozornost byla zaměřena na vyhodnocení činnosti v loňském roce. Výjezdová jednotka zaznamenala 142 výjezdů. V důsledku extrémního sucha a vysokých teplot jsme nejčastěji zasahovali u hašení požárů porostů (podrobná statistika).

Jednou z hlavních priorit byla preventivně výchovná činnost na základních školách. V roce 2018 uplynulo deset let od zapojení členů sboru do celostátního vzdělávacího programu Hasík CZ., zaměřeného na žáky druhých a šestých tříd. V roce 2018 naši lektoři odučili na základních školách ve městě a v okolních obcích celkem 104 hodin a proškolili 1816 žáků.

V roce 2019 nás čekají dvě významné akce – příprava oslav 140. výročí vzniku sboru, které si připomeneme v roce 2020, a výstavba nových garáží v areálu hasičské zbrojnice realizována v rámci Integrovaného regionálního operačního programu Evropské unie.

Kompletní výroční zpráva k nahlédnutí zde …