požár – průmyslové objekty, sklady

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem požár – průmyslové objekty, sklady

Pár minut před osmou hodinou večerní jsme vyjížděli s CAS 30 a AP 22 k nahlášenému požáru haly v Zápech. Jednalo se o halu o půdorysu cca 50x15m a výšce cca 12m. V budově bylo mnoho náhradních dílů pro automobily. V době příjezdu byla zasažena celá vnitřní část budovy a postupně byl zvyšován stupeň poplachu až na zvláštní. Konstukce budovy byla statikem shledána jako nestabilní a nebylo možno se pohybovat v její blízkosti. Po dohašení budovy byla povolána těžká technika jak od HZS, tak od soukormé firmy a po domluvě majitele budovy a statika došlo k jejímu zbourání. Více informací a fotografií naleznete na stránkách HZS. A pro lepší představu o náročnosti zásahu – po několika střídáních se poslední skupina zasahujících členů vrátila až kolem nedělního poledne.