Využití dopravního automobilu pro město

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Využití dopravního automobilu pro město

Ve velmi specifických případech je naše technika a hasiči využívána i ve prospěch našeho zřizovatele (města Brandýs n/L – St. Boleslav). Náš dopravní automobil tentokrát přepravil k Balatonu 2 paní učitelky a 8 studentů 1. ZŠ ve Staré Boleslavi na mezinárodní tábor pořádaný maďarským partnerským městem Gödöllő.

Na cestu tam jsme vyrazili v pátek 7. července v 08:00 hodin a zpět jsme v pořádku přijeli v sobotu 15. července v 17:35 hodin. Během těchto cest autobus ujel celkem 2528 km, spotřeboval 267 litrů nafty a řidič strávil řízením 32 hodin. Příprava cesty zabrala několik dní. Při tom bylo nutné naplánovat cestu a bezpečnostní přestávky, připravit dokumenty nutné pro vyřízení mýta na Slovensku a v Maďarsku a zajistit hotovost pro nákup pohonných hmot.

Tato akce pomohla našemu městu ušetřit nemalé finanční prostředky na dopravu, která by jinak byla zajištěna komerční přepravní společností.