záchrana zvířat – Hovorčovice

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem záchrana zvířat – Hovorčovice

Krátce po třetí hodině odpolední přišel příkaz k výjezdu, ze kterého bylo už předem jasné, že nebude úplně standardní. Šlo o záchranu ptáka. Hned jsme si vzpomněli, jak jsme před pár lety sundavali ze stromu havrana. A protože kolegové měli spoustu práce jinde, vydali jsme se za opeřencem až do Hovorčovic. Tam jsme u rodinného domu našli ve vzduchu viset ptáka. Ano, opravdu na první pohled jen tak visel za křídlo ve vzduchu. Někomu totiž uletěl drak, lanko z draka se naplo mezi telefonní dráty a strom a v této pasti uvízla sova. Za pomoci plošiny se nám ji podařilo bezpečně dostat na zem a odmotat část provazu z křídla. Protože křídlo vypadalo pochroumaně a chtěli jsme aby sova přežila, zavolali jsme si pomoc ze záchranné stanice pro zvířata. Ti sovu identifikovali jako Kalouse ušatého a převzali si ho do péče.